/Filozofie

Děti se u nás hned od počátku učí „ hrát tenis správně“

Tato tenisová filosofie zní prostě, ale má jasný cíl: Vydat se hned od startu tou „správnou cestou“ je základem budoucího úspěchu. V našem trenérském týmu se hráči naučí základy čisté, moderní techniky a to zábavnou formou.

Naším důležitým úkolem je poskytnout hráčům komplexní tréninkovou péči a zároveň nabídnout doplňkové sportovní aktivity či jiné kolektivní vyžití jako součást tréninkového procesu. Hlavním smyslem je poskytnout dětem kromě kvalitního tréninku i jiný zábavný program a docílit tak aby sem rády chodily. Děti dnešní doby se totiž nenechají nutit do něčeho, co sami dělat nechtějí. Pokud je tenis bude bavit, zvýší se efektivita tréninkového procesu a brzy přijdou i první úspěchy.

Naším hlavním cílem je nadchnout co nejvíce dětí pro sport, který budou moci provozovat po celý život. Tenis je ideální způsob sportovního vyžití. Kombinuje v sobě krásy individuálního sportu a zároveň díky skupinové formě tréninku umožňuje dětem strávit odpoledne v klubu společně se svými kamarády. Ne každý může být nový Berdych nebo Kvitová, ale příjemné zážitky a dobrý pocit ze hry si odnese každý.

Chtěli bychom mít v našich řadách hráče, kteří se ztotožňují se svým družstvem a oddílem. Hráče, pro které je hlavní motivací zásluha na úspěchu družstva a společný sportovní zážitek. Jde nám nejen o to, aby se děti tuto krásnou hru naučily, ale aby se k nám těšily a na tenise našly své nové kamarády a vzory!

Trenér je spoluodpovědný za rozvoj osobnosti svých svěřenců. Učíme hráče hodnotám, morálce a dalším vlastnostem, které jim dopomohou k úspěchu nejen v tenise, ale hlavně v soukromém životě:

– týmové myšlení, tolerance, pomoc druhým,

– smysl pro„fair-play“,

– sociální vazby, získávání nových přátel,

– sebevědomí a zároveň respekt,

– bojovnost a vytrvalost,

– plánování, samostatnost, zodpovědnost sám za sebe,

– odolnost vůči stresu a únavě (trénovaný jedinec zvládá lépe krizové situace),